Masáž nohama

Jedna z velmi efektivních metod působení masáží na organizmus člověka, je hloubková východní masáž nohama.

Východní či také tibetská masáž nohama je prospěšná při svalových problémech, uvolňuje tělo i duši, odstraňuje následky stresu, podporuje celkové zdraví.

Masáž nohama má své kořeny na asiiském kontinentě, kde je praktikována více než dvě tisíciletí. Původně byla vykonávána buddhistickými mnichy a je součástí  tradiční čínské medicíny. 

Masáž nohama Masáž nohama Masáž nohama

Působení masáže nohama na tělo

Změkčují a roztahují se svaly a zatvrdlý vazivový aparát. Východní masáž nohama, tak jak ji v  Sedmikrásce v Pardubicích - Popkovicích provádíme pomáhá rozpouštět a změkčovat vše ztvrdlé, zkostnatěné a vyschlé, co v lidském těle za léta stresů a nesprávné životosprávy zatuhlo.
Rytmické stláčení svalů působí jako tlaková pumpa. Ze svalů a tkání se vyžene stagnující krev, aby přijaly čerstvou a s ní příliv životodárné energie.Masáž nohama harmonizuje tok nervových impulzů a stimuluje lymfatický oběh.

Blahodárné účinky masáže nohama na duši

Hluboko pronikající tlaky vytvářejí příjemné, až blažené pocity uvolnění. Pokud si  vychutnáme i potěšení ze změkčení našeho těla, odejdeme z masáže omlazeni a s pocitem lehkosti a vzletu. Zažijeme hloubkovou svalovou terapii a s ní spojené emocionální uvolnění. 
Pro umocnění efektu východní masáže nohama doporučujeme dopřát si po masáži dvouhodinový odpočinek, zakončený teplou koupelí.

Jak východní masáž nohama probíhá?
Masáž se provádí přes volné oblečení z celé zadní strany těla. Klient leží na podložce na zemi. Je vhodné odložit šperky a doplňky, které by mohly při tlakové masáži tlačit.

Proces stárnutí se v organismu zrcadlí na spojovací tkáni - pokožce, obalech svalů, šlachách, meziobratlových ploténkách, výstelkách vnitřních orgánů. Stárnutí se projevuje vráskami, dehydratací, ztrátou pružnosti, tvrdnutím a kostnacením tkání a v návaznosti i myšlení.

Dopřát si v Pardubicích východní masáž nohama s hlubokým propracováním pojivových tkání pomáhá zůstat duševně tělesně pružným a mladým.

© 2010-2023 Masáže Sedmikráska - Masáže, kosmetika Sedmikráska Pardubice